top of page

ZAPİER İLE OTOMATİK SOSYAL MEDYADA GÖNDERİ PAYLAŞMAK

Güncelleme tarihi: 24 Nis 2021


Herkese merhabalar, ben Ozan Tarık Çepni. Bugün, İnstagram, Facebook, Pinterest veya bunun gibi sosyal platformlarda otomatik post paylaşımını nasıl yaparız ve bunun otomasyonunu nasıl kurarız? Sizlerle paylaşmak istiyorum.


Bir işletmeniz var ve bu işletmeyi yönetirken sosyal medyada yer almak, bu platformlarda düzenli gönderi paylaşmak ve hedef kitlenizle sürekli iletişim halinde olmak çok önemli. Ama her birine ayrı ayrı gönderi hazırlamakta bir o kadar zor aslında. Çünkü her birine ayrı ayrı giriş yapıp içeriklerinizi paylaşmanız ve ona göre içerikleri hazırlamanız gerekiyor. İşte bu noktada ya bu işlemin bir otomasyonu olsa , bir yerde paylaştığımda diğer hesaplarımda da otomatik olarak paylaşsa diye düşünüyorsanız, bu videoda göstereceklerimiz sizi bir hayli rahatlatacak ve üstünüzden büyük bir yükü almış olacak. Bana kalırsa, şu anda bir işletme yürütürken bizleri en çok zorlayan işler , angarya gibi gözüken işler. Yani sürekli aynı şeyi yapmak zorunda olduğunuz ama yapmazsanızda olmayan işler. Bende sizler gibi, bu soruyu kafamda düşünürken , bu işleri nasıl otomatik hale getiririm diye araştırdığım zaman bunun zapier ile mümkün olduğunu öğrendim. Ve üstelik, tamamen ücretsiz şekilde. Dediğim gibi bir işletme yönetirken , yapmanız gereken bir sürü iş var. Ve bunun yanında işinizi geliştirmek için, kendinizi eğitmeye, kitap okumaya, işinizi geliştirmeye sosyal hayatınızda zaman ayırmanız gerekiyor. Yani bu noktada en önemli şey zaman. Burda da iki seçeneğiniz var. Ya size zaman kazandırması için sizin yerinize bu işleri yapacak başka birinin zamanını satın almanız gerekiyor. Yani işletmenize çalışan almanız gerekiyor. Yada bu işi sizin yerinize yapan algoritmalara bırakmanız gerekiyor. Yani işiniz her ne olursa olsun, işinizi hızlandırmanın, kendinize daha fazla vakit ayırmanın yollarını bulmak zorundasınız.


İşte bu sebeple hangi alanda olursa olsun, işlerinizin otomatik şekilde yapılmasını sağlamak zorundasınız. İçinde yaşadığımız tarihte de bir çok alanda sizin yerinize bu işleri yapan algoritmalar , robotlar mevcut. Sadece onları bulmanız gerek. İşte Zapier’de, gönderi paylaşımında işinizi kolaylaştıran ve otomatikleştiren bir platform.Yani sadece gönderi paylaşımı değil, aslında bir çok alanda otomasyon kurmanızı sağlayan bir platform desek daha iyi olur. Hatta bildiginiz gibi, Facebook potansiyel müşteri form reklamlarından elde ettiğimiz bilgilerin otomasyonunu yine zapier ile kurmuştuk. Gönderi paylaşımınızın otomasyonunu kuracağız O zaman teknik kısımları anlatmaya başlayalım.


(Videoda 2:30- 14:40 dakikalar arası teknik kısmı içerir.)


Evet arkadaşlar, bu adımlardan sonra otomasyonunu kurmuş olduk. Bu otomasyonu kurduğumuzda , artık diğer platformlarda da ayrı ayrı içerik paylaşmaya gerek kalmadan , bunu otomasyona bırakıp, kendimize zaman yaratabilmiş olduk. Ve bunu Zapier’in içinde farklı farklı otomasyonlar şeklinde kurabilirsiniz. Tamamen neye ihtiyacınız olduğuna bağlı. Ve üstelik premium uygulamalar hariç, ücretsiz olması çok önemli bir artı olmus oluyor. Eğer sizlere yararlı olduğunu düşünüyorsanız, yada eleştiri ve önerilerileriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere.


- ozantarık

347 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

FOCUS

Comments


bottom of page